Lise, üniversite çağındaki gençler, "1. Fütüristler Zirvesi Karikatür Yarışması'na katılın!" Birinciye Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553 Laptop bilgisayar, ikinciye i-pod, üçüncüye dijital kamera...
» Ana Sponsor

» Resmi Sponsor
» Yeni Nesil Sponsoru
» Kurumsal Sponsorlar
» Hizmet Sponsorları
» Teknoloji Sponsoru
» Öğrenci Sponsorları
 
» Yarışma Sponsoru
» Medya - TV Sponsoru

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan
Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü

Filmi tam ekran izlemek için butonu üzerine tıklayınız

futuristlerzirvesi

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, 1995’te St. Andrews Üniversitesi’nde Uluslararası Güvenlik Okulu'nu bitirdi.

1998 yılında doçent, 2003 yılında ise profesör ünvanlarını kazandı.

2002–2004 yılları arasında International Studies Association / CISS Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve UNEEC-Avrupa Kültür Başkentleri Üniversiteler Ağı Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Arıboğan, 2006 yılından bu yana sürdürdüğü Bahçeşehir Üniversitesi'ndeki öğretim üyeliğinin yanı sıra Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı görevini de sürdürdü.

2007–2008 akademik yılında Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, 2007 yılında da Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi üyeliğine kabul edildi.

Uluslararası terörizm konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından sayılan. Prof. Dr. Arıboğan'ın yazdığı pek çok akademik makalenin yanı sıra; Geleceğin Haritası(2008), Uluslararası İlişkiler Düşüncesi ( 2007), Dil İnsanı Konuşur (2006), Tarihin Sonundan Barışın Sonuna (2003, “Nefretten Teröre” 2.Baskı, 2004 ve “Korku Hali; Terör”, 3.Baskı, 2007), Çin'in Gölgesinde Uzakdoğu Asya (2001), Uluslararası İlişkiler Sözlüğü (3.Baskı, 2000), Globalleşme Senaryosunun Aktörleri (3.Baskı,2000) ve Kabileden Küreselleşmeye (2.Baskı, 2000) adlı kitapları bulunmaktadır. Bu kitapların dışında yazılmasına katkıda bulunduğu veya bir bölümünü yazdığı kitapları da bulunan Prof. Dr. Arıboğan’ın son olarak İsmail Küçükkaya’nın “Cumhuriyetimize Dair”(2008) kitabında İlber Ortaylı ve Hilmi Yavuz ile birlikte Cumhuriyet üzerine söyleşileri yer almıştır.


» Medya Sponsorları
Merve Sonbay | Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'ne destekte bulunmak ve bağış yapmak için tıklayınız  
© 2008 M-GEN Gelecek Planlama Merkezi
Bu site içeriğindeki tüm materyaller ve M-GEN’e ait tüm marka, metot, simge, şekil, isim, deyiş, materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, oyun, veya sair fikir ürünleri
Telif Hakları ve Marka-Patent Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Aynı şekilde sitede kullanılan diğer marka ve işaretler, ilgili kişi ve kurumlara aittir, ilgili marka-patent hakları yasal mevzuatları kapsamında onların sorumluluğu altındadır. Bu site kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik, bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler nedeniyle M-GEN’e sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez. Bu siteyi ve içeriğini değiştirme hakları M-GEN tarafından mahfuz tutulmaktadır.
tr en