Facebook  Twitter  Linked In  FourSquare  YouTube   +90 212 352 75 23 +90 212 352 80 35 email ile bize ulaşın

Ana Sponsor

Resmi Sponsor

Hizmet Sponsoru

Hizmet Sponsoru
Organizasyon
Tasarım
Destekleyen
Jerome G Glenn
Gelecek Durum Endeksi Proje Direktörü

1

Jerome G Glenn

Gelecek Durum Endeksi Proje Direktörü Jerome C. Glenn 1996 yılında kurulan, Dünya Birleşmiş Milletler Dernekleri Federasyonu'nun oluşturduğu Milenyum Projesinin (küresel gelecek araştırmasında) ortak kurucusu ve direktörüdür. 15 yıldır Ted Gordon ile birlikte ''The annual State of the Future of the Millennium Project''in yazarıdır. Glenn 1997-2007 arasında United Nations University'nin Washington temsilciliği ve Amerikan Konseyi'nin executive direktörlük görevlerinde bulunmuştur.

38 yıldır gelecek araştırma çalışmaları yapan Glenn hükümetler, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla çalışmaktadır. Üzerinde çalıştığı alanlar; Bilim & teknik, çevre güvenliği, ekonomi, eğitim, savunma, uzay politikaları, gelecek araştırmaları & metodolojisi, uluslararası komünikasyon, gelecek komiteleri ile karar destek sistemleri oluşturmak. Glenn Hudson Enstitüsü ve Milenyum Projesi kapsamında çalışmalar yapmaktadır. Gelecek odaklı konularda devlet daireleri, üniversiteler, BM kuruluşları, tüm dünya ülkelerinde ve çeşitli şirketlerde 300'ün üzerinde konferans vermiştir.

Son zamanlarda yaptığı araştırmalar ve çalışmalar; Toplum Bilinci ile Global Enerji, Milli Gelecek Stratejisi Üniteleri, 2030'da Geleceğin Eğitim ve Öğrenim Olanakları, 2020 için Global Enerji Senaryoları, 2025 için Bilim&Teknik Senaryoları, Orta Doğu Barış Senaryoları, Nano teknolojinin Sağlık ve Çevre üzerinde etkilerini azaltmak için Askeri AR-GE Öncelikleri. Glenn; Dünya Bankası, UNDP, Unu, UNESCO, FAO, UNEP, ABD / EPA, USAID ve muhtelif hükümet ve kurumlar için bağımsız danışmanlık da yapmaktadır.

Nikkei, ADWEEK, International Tribune, LEADERS, New York Times, McGraw-Hill's Contemporary Learning Series, Current, Royal Society of Arts (RSA) Journal, Foresight, Futures, Technological Forecasting, Futures Research Quarterly ve The Futurist gibi mecralarda 100'ün üzerinde gelecek konulu makalesi bulunan Glenn aynı zamanda, Gelecek Araştırma Metodolojisi sürümleri 1.0 ve 2.0'nin editörü, Future Mind: Merging the Mystical and the Technological in the 21st Century (1989 & 1994) ve Linking the Future: Findhorn, Auroville, Arcosanti (1979)'nin yazari ve Space Trek: The Endless Migration (1978 & 1979)'nin de ortak yazarıdır.


www.millennium-project.org


 
© 2011 M-Gen.Biz
Bu site içeriğindeki tüm materyaller ve M-GEN'e ait tüm marka, metot, simge, şekil, isim, deyiş, materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, oyun, veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ve Marka-Patent Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Aynı şekilde sitede kullanılan diğer marka ve işaretler, ilgili kişi ve kurumlara aittir, ilgili marka-patent hakları yasal mevzuatları kapsamında onların sorumluluğu altındadır. Bu site kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik, bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler nedeniyle M-GEN'e sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez. Bu siteyi ve içeriğini değiştirme hakları M-GEN tarafından mahfuz tutulmaktadır.
tr en