Facebook  Twitter  Linked In  FourSquare  YouTube   +90 212 352 75 23 +90 212 352 80 35 email ile bize ulaşın

Ana Sponsor

Resmi Sponsor

Hizmet Sponsoru

Hizmet Sponsoru
Organizasyon
Tasarım
Destekleyen
Ramez Naam
İleri Seviyede Bilgisayar Uzmanı ve Girişimci

1

Ramez Naam

Ramez Naam ileri seviyede bilgisayar uzmanı ve girişimcidir. Kendisini Profesyonel Teknolojist olarak tanımlamaktadır. Naam, LA Times'ın "Gen tedavisi, Nöroteknoloji ve diğer alanlarda mevcut ve gelecekteki olasılıkları iredeleyen müthiş bir araştırma" olarak nitelendirdiği "More Than Human: Embracing the Promise of Biological Enhancement (Broadway Books, 2005)" adlı kitabın yazarıdır. Bu kitabı ile Naam, 2005 yılında "H.G Wells Award for Contributions to Transhumanism" ödülünü almıştır.

Naam, 13 yıl Microsoft Outlook, Microsoft Internet Explorer ve Bing arama motorunun geliştirilmesi üzerine Microsoft'ta çalışmıştır.

Naam, Etik ve Gelişen Teknolojiler Enstitüsü'nün akademi üyesidir ve http://www.unbridledspeculation.com adresindeki blog'unda kendi yazdığı yazılara yer vermektedir. Seattle'da yaşayan Naam, halen "The Infinite Resource: Human Innovation and Overcoming the Challenges of a Finite Planet" adlı yeni kitabı için çalışmaktadır.


www.morethanhuman.org/


 
© 2011 M-Gen.Biz
Bu site içeriğindeki tüm materyaller ve M-GEN'e ait tüm marka, metot, simge, şekil, isim, deyiş, materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, oyun, veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ve Marka-Patent Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Aynı şekilde sitede kullanılan diğer marka ve işaretler, ilgili kişi ve kurumlara aittir, ilgili marka-patent hakları yasal mevzuatları kapsamında onların sorumluluğu altındadır. Bu site kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik, bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler nedeniyle M-GEN'e sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez. Bu siteyi ve içeriğini değiştirme hakları M-GEN tarafından mahfuz tutulmaktadır.
tr en