Facebook  Twitter  Linked In  FourSquare  YouTube   +90 212 352 75 23 +90 212 352 80 35 email ile bize ulaşın

Ana Sponsor

Resmi Sponsor

Hizmet Sponsoru

Hizmet Sponsoru
Organizasyon
Tasarım
Destekleyen
Nuri Çolakoğlu – Panel Moderatörü
Doğan Media International Başkanı

1

NMC New Media Company Televizyonculuk Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı

1943 İzmir doğumlu Nuri M. Çolakoğlu, Robert Kolej'in ardından Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi Dış İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 1969'dan bu yana gazeteci, radyo ve TV yayıncısı olarak TRT Dış Haberler Servisi, Alman Haber Ajansı DPA, İsveç Televizyonu STV, Alman WDR Radyosu, Aydınlık Gazetesi, BBC Türkçe Bölümü, Milliyet Gazetesi Londra Büro Şefi, sonra Yazı İşleri Müdürü, TRT Genel Müdür Başdanışmanı olarak çalıştı. 1991'den bu yana Show TV, Cine 5, Olay TV, NTV, CNBC-E, Fenerbahçe TV, Romania Kanal D, TEB KOBİ TV kanallarının kuruluşunda ya da yeniden yapılanmasında görev aldı. CNN Türk'ün Başkanı olarak Doğan Medya Grubu'na geçti. Burada CNN Türk, ANS International Yapım Şirketlerinin Genel Müdürü ve "The Turkish Daily News" gazetesinin CEO'su olarak görev yaptı. Halen Doğan Media İnternational Başkanı ve Romania Kanal D'nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Ayrıca biri kitap yayıncılığı yapan (InterMedia Uluslararası İletişim AŞ), diğeri de kurumsal tanıtımla uğraşan (NMC New Media Company Televizyonculuk ve Reklamcılık AŞ) adlı iki özel şirketi bulunuyor.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapan Çolakoğlu, kurduğu Türkiye TV Yayıncıları Derneği 'nin Başkanlığını on yıl yaptıktan sonra geçen yıl devretti. Halen İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı Yürütme Kurulu Üyesi, İstanbul Modern Yönetim Kurulu Üyesi, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı olarak da görev yapıyor. Çolakoğlu, Mart 2005'te, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti başvurusunun Genel Koordinatörü, İstanbul 2010 AKB Ajansı kurulduktan sonra da Yürütme Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi ancak bu görevinden Şubat 2009'de istifa etti, halen Danışma Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Nuri Çolakoğlu bu yıl CumhurBaşkanı Abdullan Gül tarafından 2010 Türkiye'de Japonya Yılı Danışma Kurulu üyesi olarak atandı. Üç çocuğu, iki de torunu var.


 
© 2011 M-Gen.Biz
Bu site içeriğindeki tüm materyaller ve M-GEN'e ait tüm marka, metot, simge, şekil, isim, deyiş, materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, fotoğraf, resim, ses, oyun, veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ve Marka-Patent Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Aynı şekilde sitede kullanılan diğer marka ve işaretler, ilgili kişi ve kurumlara aittir, ilgili marka-patent hakları yasal mevzuatları kapsamında onların sorumluluğu altındadır. Bu site kanalı ile bağlandığınız diğer sitelerde yayınlanan içerik, bağlanılan sitenin sorumluluğu altındadır. Bağlanılan sitelerdeki içerikler nedeniyle M-GEN'e sorumluluk yüklenilemez, yöneltilemez. Bu siteyi ve içeriğini değiştirme hakları M-GEN tarafından mahfuz tutulmaktadır.
tr en